Home Aktualności

Aktualności

Zielone Agro Show 2019

W dniach 25-26 maja na lotnisku w Ułężu (woj. lubelskie) odbyły się targi Zielone Agro Show – wystawa maszyn zielonkowych organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Była to osiemnasta edycja targów i czwarta przeprowadzona właśnie w tym miejscu (wcześniej gospodarzem Zielonego Agro Show były Sielinko i Kąkolewo w woj. wielkopolskim).

John Deere nagrodzony za HarvestLab 3000

Na większości ważnych targów rolniczych coraz więcej nagród zgarniają rozwiązania z dziedziny rolnictwa precyzyjnego. Poza targami też. John Deere, największy światowy producent maszyn rolniczych, został właśnie laureatem nagrody Europejskiej Organizacji Właścicieli Ziemskich za trójfunkcyjny czujnik HarvestLab 3000.

Dodatkowe cła na produkty pochodzące z UE – nowa propozycja ze strony USA

Stany Zjednoczone planują nałożyć dodatkowe cła na długą listę wartych 11 mld dolarów produktów pochodzących z Unii Europejskiej. Propozycja USA dotyczy produktów mleczarski takich jak jogurty, masło oraz sery (np. Cheddar). Ma to związek z unijnymi dotacjami na Airbusa. Jeśli wzrost ceł stanie się rzeczywistością najwięcej stracą Włosi, Francuzi, Irlandczycy.