Home Artykuły Technika rolnicza

Technika rolnicza

Ciągnikowe nowości lata

Producenci maszyn rolniczych prześcigają się w zapowiedziach nowości, z którymi będzie można się zapoznać na nadchodzących wielkich targach rolniczych (Agro Show za pasem, a czas do listopadowej Agritechniki również zleci jak z bicza strzelił). Oto najnowsze produkty marek Claas, Deutz-Fahr, Fendt i Steyr.

Maszyny Roku 2019

Maszyna Roku to konkurs dla producentów maszyn, którego wyniki są ogłaszane zwykle pod koniec poprzedniego roku przy okazji dużych targów rolniczych. Ostatnia edycja nastąpiła jednak dopiero niedawno, 25 lutego na paryskich targach SIMA.

GridCon – ciągnik podłączany do kontaktu

Producenci maszyn rolniczych prześcigają się w nowoczesnych i zaskakujących rozwiązaniach. Nikogo już nie zdziwi ciągnik hybrydowy lub elektryczny, gdyż kilkoro czołowych producentów zaprezentowało już takie pojazdy. Kilka lat temu przebrzmiały także informacje o autonomicznych traktorach Case IH bez kabiny. Ale ciągnik na prąd z sieci elektrycznej? Tego jeszcze nie było!

Konserwacja i przechowywanie maszyn rolniczych po sezonie

Po zakończeniu prac polowych warto zabezpieczyć i odpowiednio przechować sprzęt rolniczy co pozwoli znacznie przedłużyć jego żywotność. Nakłady ponoszone na zimową konserwację są niewielkim wydatkiem w perspektywie konieczności zakupu nowych części. Niektóre z maszyn użytkowane są bez przerwy przez cały rok, przez co muszą być konserwowane w trakcie ich używania, znaczna część parku maszynowego eksploatowana […]

John Deere w setce największych marek świata

Interbrand to firma analityczna specjalizująca się w najważniejszych światowych markach różnych branż. Co roku publikuje ranking stu marek o największej wartości – Best Global Brands. Sporządza także zestawienia największych marek niektórych państw, np. Chin i Brazylii, lecz jest znana przede wszystkim z tego ogólnoświatowego. Czy w takim rankingu jest miejsce dla producentów maszyn rolniczych?

Dobór mocy ciągnika do zapotrzebowania gospodarstwa

Zakup ciągnika do gospodarstwa rolnego poprzedzony jest zwykle wieloma dylematami, aby dokonać odpowiedniego wyboru należy wziąć przede wszystkim pod uwagę aktualne zapotrzebowanie gospodarstwa ale także możliwości jego zmiany w najbliższych latach. Wybór ciągnika jest często jedną z najtrudniejszych decyzji, a czasami należy skompletować nie jeden a zestaw kilku maszyn. Pochopny zakup ciągnika wiąże się z […]