Inne

Maszyna Roku 2020

Agritechnica to nie tylko Innovation Awards i Ciągnik Roku. Największa światowa wystawa rolnicza wiąże się także z ogłoszeniem wyników w innym prestiżowym konkursie: Maszyna Roku 2020. Tegoroczni laureaci zostali nagrodzeni podczas uroczystej gali w Hanowerze.

Agritechnica 2019: laureaci Innovation Awards

Wielkimi krokami zbliża się Agritechnica – największe światowe targi rolnicze, które odbywają się co dwa lata w Hanowerze. W tym roku będą to dni 10-16 listopada. Organizator, Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft, DLG), już 19 września ogłosił laureatów głównej nagrody tej wystawy, czyli Innovation Awards.

Maszyny Roku 2019

Maszyna Roku to konkurs dla producentów maszyn, którego wyniki są ogłaszane zwykle pod koniec poprzedniego roku przy okazji dużych targów rolniczych. Ostatnia edycja nastąpiła jednak dopiero niedawno, 25 lutego na paryskich targach SIMA.

Konserwacja i przechowywanie maszyn rolniczych po sezonie

Po zakończeniu prac polowych warto zabezpieczyć i odpowiednio przechować sprzęt rolniczy co pozwoli znacznie przedłużyć jego żywotność. Nakłady ponoszone na zimową konserwację są niewielkim wydatkiem w perspektywie konieczności zakupu nowych części. Niektóre z maszyn użytkowane są bez przerwy przez cały rok, przez co muszą być konserwowane w trakcie ich używania, znaczna część parku maszynowego eksploatowana […]

John Deere w setce największych marek świata

Interbrand to firma analityczna specjalizująca się w najważniejszych światowych markach różnych branż. Co roku publikuje ranking stu marek o największej wartości – Best Global Brands. Sporządza także zestawienia największych marek niektórych państw, np. Chin i Brazylii, lecz jest znana przede wszystkim z tego ogólnoświatowego. Czy w takim rankingu jest miejsce dla producentów maszyn rolniczych?

Miniładowarka dla Twojego gospodarstwa

Jak informuje nas producent, słowacka firma Kovaco, miniładowarka Elise 900 to nowoczesna, zasilana elektrycznie, wyjątkowo cicha maszyna o bardzo dużej stabilności oraz niespotykanej wysokości podnoszenia. Innowacyjność tego sprzętu oparta jest na jego całkowitym z elektryzowaniu, z jednej strony możemy więc zaoszczędzić na kosztach paliwa, z drugiej zaś wykorzystać miniładowarkę do wielu specyficznych czynności, np. pracy […]