Home Artykuły Agrotech 2021
Agrotech 2021

Agrotech 2021

0
0

Zaledwie opadły emocje po Agro Show, nadszedł czas na kolejne długo oczekiwane targi – kielecki Agrotech. Kilkakrotnie przekładane z powodu pandemii, XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech odbyły się wreszcie w dniach 8-10 października. W halach Targów Kielce wystąpiło 250 wystawców z 9 krajów, gości zaś było ponad 20 tysięcy.

Choć jest to znacznie mniej, niż podczas poprzedniej, jubileuszowej edycji (wówczas było to rekordowe 75 tys. gości i 750 wystawców), co rozczarowało odwiedzających, organizatorzy i tak byli zadowoleni. Po półtora roku przekładania terminu nie powinno to dziwić – dla największej w Polsce halowej wystawy rolniczej sukcesem jest w tej chwili to, że się w ogóle odbyła. W programie były m. in. spotkania brokerskie dla firm poszukujących partnerów do współpracy, a dla szerokiej publiczności – spotkania z youtuberami rolniczymi. Tradycyjnie Agrotechowi towarzyszyły XX Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo. Nowością był natomiast Światowy Kongres Drobiarski, który zawitał na Targi Kielce po raz pierwszy. Było także kilka wystaw towarzyszących: Dom i Ty, Health&Beauty, Eco Style i Rękodzieło.

Targi Agrotech zawsze były okazją do rozdania licznych nagród praktycznie w każdej sferze rolnictwa. Tym razem sytuacja była jednak specyficzna. Laureaci złotych medali i wyróżnień Targów Kielce oraz Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostali bowiem ogłoszeni już w zeszłym roku, mimo że nie udało się wtedy przeprowadzić imprezy. W czerwcu 2020 r. zorganizowano jedynie galę online. Podczas otwarcia tegorocznych targów wręczono zaś Znak Bezpieczeństwa KRUS (dla Zakładu Metalowego Agromasz, producenta ładowaczy czołowych), Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych (dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa).

Oprócz krajowych polityków, samorządowców i przedstawicieli innych organizacji Agrotech odwiedziła w tym roku delegacja aż z Mongolii z wiceministrem żywności, rolnictwa i przemysłu lekkiego Jambaltserenem Tumuruyą na czele.

Najbliższa edycja Agrotechu wraz z Las-Expo jest zapowiadana już tradycyjnie, na marzec (18-20) – oby tym razem nic już nie przeszkodziło w jej przeprowadzeniu. Z kolei najbliższe duże targi rolnicze w Polsce to Polagra-Premiery. Te mają się odbyć w dniach 14-16 stycznia 2022 r.

Autor: Jolanta Piaseczna

Zdjęcie pochodzi z oficjalnych materiałów prasowych Targów Kielce

Facebook Comments Box