Home Aktualności

Aktualności

Pszenice – walka z suszą

Tegoroczna susza daje się we znaki. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w opublikowanym późną wiosną raporcie stwierdził występowanie suszy rolniczej na terytorium prawie całego kraju. Naukowcy przewidują obniżenie plonowania nawet o 20%. Na liście zagrożonych upraw znajdują się między innymi zboża. Na ich plantacjach obserwuje się objawy stresu wodnego i spadki biomasy.

Agrotech 2022

Chyba jeszcze nigdy nie było tak krótkiej przerwy między dwoma edycjami kieleckich targów Agrotech i towarzyszącej im wystawie Las-Expo. Poprzednia, z powodu pandemicznych zawirowań, odbyła się w październiku 2021 r. Teraz jednak XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech wróciły do swojego właściwego, wiosennego terminu i wystawcy mogli powitać odwiedzających w Kielcach w dniach 18-20 marca.

Agritechnica Innovation Awards 2022

Choć Agritechnica, początkowo przeniesiona na z listopada na marzec, podzieliła los innych odwołanych targów, jej organizator – Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) – ogłosił zwycięzców konkursu innowacji. Największa światowa wystawa rolnicza odbędzie się (oby!) już w przyszłym roku, w dniach 12-18 listopada i dopiero wtedy nastąpi ceremonia wręczenia nagród. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by […]

Agro Show 2021

W dniach 24-26 września w podpoznańskich Bednarach odbyła się XXII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show. Tegoroczna edycja była szczególnie długo oczekiwana, gdyż w zeszłym roku nie mogła być przeprowadzona z powodu pandemii. Ten rok okazał się przychylniejszy, kolejna fala zakażeń nie zdążyła się jeszcze rozpędzić, więc zarówno organizatorzy, jak i wystawcy mogą odetchnąć z ulgą.

Klatkowy chów kur niosek nie zniknie

Ewentualna likwidacja systemów klatkowego chowu kur w Europie i innych państwach rozwiniętych nie zmniejszy światowego pogłowia kur nieśnych, które znoszą w ten sposób jaja. Stanowiska klatkowe eliminowane w krajach bogatszych natychmiast zostaną zastąpione instalacjami w krajach biedniejszych  – wynika z analizy Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz.