Home Artykuły Technika rolnicza

Technika rolnicza

Sprzedaż nowych ciągników rolniczych w 2021 r.

W styczniu 2021 r., patrząc na rynek nowych traktorów, wreszcie można było się cieszyć – po raz pierwszy od kilku lat nastąpił wzrost sprzedaży mierzonej liczbą rejestracji. Rok później już wiadomo, że ten trend utrzymuje się nadal. Miniony rok przyniósł bowiem jeszcze lepsze wyniki – 14074 sprzedane sztuki, czyli najwięcej od siedmiu lat i aż […]

German Design Award dla Steyra

Już nie raz pisaliśmy o ciągnikach i innych maszynach rolniczych, które otrzymały nagrody za wzornictwo. Do ich grona dołączył Steyr Terrus CVT, przedstawiciel drugiej, niedawno wprowadzonej na rynek generacji. Otrzymał on German Design Award (Niemiecką Nagrodę w Zakresie Wzornictwa).

Innowacyjny Produkt Rolniczy 2021

Na początku listopada podczas konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie, która w tym roku odbyła się wreszcie stacjonarnie, rozstrzygnięto konkurs na Innowacyjny Produkt Rolniczy 2021, organizowany przez portal Farmer (podobny konkurs dotyczący produktów ogrodniczych organizuje portal Sady Ogrody). Tym razem kategorii wyłonionych przez jury było siedem, przyznano także trzy nagrody publiczności na podstawie głosowania internetowego.

Ciągnik Roku 2022

W tym roku rozstrzygnięcie konkursu Ciągnik Roku odbyło się nietypowo, bo już w październiku – na targach EIMA International w Bolonii. Tegoroczna, już dwudziesta piąta edycja okazała się zwycięska dla John Deere’a, i to podwójnie – zdobył on zarówno główną nagrodę dla modelu 7R 350 AutoPowr, jak i nagrodę dla najlepszego ciągnika użytkowego dla 6120M […]

Agro Show 2021

W dniach 24-26 września w podpoznańskich Bednarach odbyła się XXII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show. Tegoroczna edycja była szczególnie długo oczekiwana, gdyż w zeszłym roku nie mogła być przeprowadzona z powodu pandemii. Ten rok okazał się przychylniejszy, kolejna fala zakażeń nie zdążyła się jeszcze rozpędzić, więc zarówno organizatorzy, jak i wystawcy mogą odetchnąć z ulgą.

Nowości maszynowe lata

Lato mija nadal bez dużych imprez targowych, choć niebawem ma się to zmienić. W każdym razie wszystko wskazuje na to, że w tym roku Agro Show się odbędzie (i to już za miesiąc!). Mamy więc trochę czasu, by już teraz przyjrzeć się nowościom ostatnich miesięcy.

Ciągnik Roku 2022 – nominacje

Choć emocje wokół konkursu Ciągnik Roku narastają w miarę zbliżania się jesieni, rywalizacja trwa przecież cały rok, a zwłaszcza w letnich miesiącach, gdy są już znani finaliści. W tym roku wszyscy zainteresowani byli trzymani w napięciu do 22 czerwca, a nawet jeszcze dłużej, gdyż w przypadku dwóch kandydujących traktorów podano początkowo tylko ich marki.