Inne

Farm Machine 2022

Znamy już laureatów konkursu Farm Machine 2022. Choć jego nazwa być może brzmi nieznajomo, jest to przeprowadzany od 1997 r. konkurs, nazywany wcześniej Maszyną Roku (Machine of the Year). Jego organizatorem jest Deutscher Landwirtschaftsverlag (Niemieckie Wydawnictwo Rolnicze), zwycięzców wyłania natomiast, podobnie jak w przypadku Ciągnika Roku, międzynarodowa komisja dziennikarzy czasopism rolniczych.

175-lecie Massey Fergusona

W tym roku przypada jubileusz kolejnej wielkiej marki maszyn rolniczych – Massey Ferguson. Z tej okazji nowy wygląd zyskało jej logo – nadal są to trzy trójkąty, lecz narysowane jakby jednym pociągnięciem. Wprowadzono także nowe motto, które brzmi „Born to Farm”. Przyjrzyjmy się więc, jaka historia stoi za międzynarodowym obecnie koncernem.

Agritechnica Innovation Awards 2022

Choć Agritechnica, początkowo przeniesiona na z listopada na marzec, podzieliła los innych odwołanych targów, jej organizator – Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG) – ogłosił zwycięzców konkursu innowacji. Największa światowa wystawa rolnicza odbędzie się (oby!) już w przyszłym roku, w dniach 12-18 listopada i dopiero wtedy nastąpi ceremonia wręczenia nagród. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by […]

Sprzedaż nowych ciągników rolniczych w 2021 r.

W styczniu 2021 r., patrząc na rynek nowych traktorów, wreszcie można było się cieszyć – po raz pierwszy od kilku lat nastąpił wzrost sprzedaży mierzonej liczbą rejestracji. Rok później już wiadomo, że ten trend utrzymuje się nadal. Miniony rok przyniósł bowiem jeszcze lepsze wyniki – 14074 sprzedane sztuki, czyli najwięcej od siedmiu lat i aż […]

Innowacyjny Produkt Rolniczy 2021

Na początku listopada podczas konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie, która w tym roku odbyła się wreszcie stacjonarnie, rozstrzygnięto konkurs na Innowacyjny Produkt Rolniczy 2021, organizowany przez portal Farmer (podobny konkurs dotyczący produktów ogrodniczych organizuje portal Sady Ogrody). Tym razem kategorii wyłonionych przez jury było siedem, przyznano także trzy nagrody publiczności na podstawie głosowania internetowego.

Agro Show 2021

W dniach 24-26 września w podpoznańskich Bednarach odbyła się XXII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show. Tegoroczna edycja była szczególnie długo oczekiwana, gdyż w zeszłym roku nie mogła być przeprowadzona z powodu pandemii. Ten rok okazał się przychylniejszy, kolejna fala zakażeń nie zdążyła się jeszcze rozpędzić, więc zarówno organizatorzy, jak i wystawcy mogą odetchnąć z ulgą.

Nowości maszynowe lata

Lato mija nadal bez dużych imprez targowych, choć niebawem ma się to zmienić. W każdym razie wszystko wskazuje na to, że w tym roku Agro Show się odbędzie (i to już za miesiąc!). Mamy więc trochę czasu, by już teraz przyjrzeć się nowościom ostatnich miesięcy.