Home Aktualności Będą dodatkowe pieniądze dla młodych rolników

Będą dodatkowe pieniądze dla młodych rolników

0
0

We wtorek w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi odbyło się kolejne szkolenie podczas, którego zaprezentowano nowe zasady płatności bezpośrednich oraz szczegóły Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tym razem na sali obecni byli gospodarze z Częstochowy oraz Międzyrzeca Podlaskiego.  Obecny na spotkaniu minister rolnictwa Marek Sawicki podkreślił, że Polska była jednym z trzech krajów, które jako pierwsze uzyskały akceptacje PROW-u przez Komisję  Europejską i dzięki temu w najbliższych miesiącach należy się spodziewać naboru wniosków na pierwsze działania.

Minister zaapelował także o jak najszybsze składanie wniosków o płatności obszarowe za 2015 rok. Dzięki decyzji Komisji Europejskiej w tym roku wnioski – bez konsekwencji finansowych – będzie można składać do 15 czerwca.  

Marek Sawicki zapewnił obecnych na sali młodych rolników, że w nowej perspektywie finansowej będzie utrzymany program pomocy dla gospodarzy do 40 roku życia. Program ma być także uproszczony.

Jednocześnie minister zapowiedział, że kończy się wydawanie środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Niewykorzystane środki w wysokości 60 mln euro zostaną przesunięte na program pomocy dla młodych rolników. Oznacza to, że całkowita liczba beneficjentów tego działania przekroczy 34,5 tys. osób.

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT