Home Aktualności Będzie dodatkowa pomoc przy wypełnianiu wniosków – trwają szkolenia dla doradców

Będzie dodatkowa pomoc przy wypełnianiu wniosków – trwają szkolenia dla doradców

0
0

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników oraz w związku z nowymi wyzwaniami, organizuje szkolenia z zakresu płatności w ramach systemu wsparcia bezpośredniego i płatności w ramach wybranych działań PROW 2014-2020, a także aplikacji e-Wniosek na rok 2015. Dobre przygotowanie doradców przekłada się na jak najlepsze i najbardziej efektywne wykorzystane środków unijnych.

Fot. Wnioski

Fot. Wnioski

Na początku marca Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zorganizowało, przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, trzy dwudniowe szkolenia dla pracowników ośrodków doradztwa rolniczego i izb rolniczych. Uczestnicy, jako trenerzy, prowadzą obecnie szkolenia z tego zakresu dla pozostałych zainteresowanych pracowników w trakcie tzw. szkoleń kaskadowych. Do 24 marca 2015 r. w CDR przeszkolono 392 osoby, w tym 123 trenerów. W szkoleniach kaskadowych bierze udział od 70 do 300 osób.

Do połowy kwietnia Centrum Doradztwa Rolniczego planuje przeprowadzić szkolenia z tego zakresu jeszcze dla około 300 osób, głównie z prywatnych podmiotów doradczych.

Uczestnicy szkoleń mogą przystąpić do egzaminu e-learningowego. Pozytywny wynik upoważnia do wpisania na listę doradców, którzy uzyskają dostęp do aplikacji ,,e-Wniosek” Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z funkcjonalnością umożliwiającą wypełnienie wniosków o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego i płatności obszarowych PROW 2014 – 2020 lub innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o te płatności.

Egzaminy, na platformie e-learningowej CDR, będą organizowane sukcesywnie, w miarę napływu zgłoszeń ze szkoleń organizowanych w jednostkach organizacyjnych Centrum oraz ze szkoleń kaskadowych. W pierwszej edycji egzaminu wynik pozytywny uzyskały 404 osoby. Obecnie prowadzona jest druga edycja egzaminu, do której przystąpiło 540 osób.

Źródło: MRiRW

 
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT