Home Artykuły Case IH Maxxum – 6 modeli Signature Edition
Case IH Maxxum – 6 modeli Signature Edition

Case IH Maxxum – 6 modeli Signature Edition

0
0

Case IH to producent maszyn rolniczych, o którym nie trzeba nikomu przypominać. W ostatnich miesiącach, za sprawą licznych nagród, było o nim wystarczająco głośno. Teraz rolnicze środowisko obiegła wiadomość o tajemniczo brzmiącej Signature Edition.

Signature Edition to pakiet opcjonalnego wyposażenia przeznaczony dla sześciu modeli serii ciągników Maxxum. Chodzi o modele Maxxum 145 w wersji standardowej, CVX i Multicontroller. CVX oznacza wersję z przekładnią bezstopniową, a Multicontroller – wersję z podłokietnikiem ze zintegrowanym intuicyjnym panelem sterującym.

Teraz każda z tych wersji będzie dostępna także z dodatkowym pakietem Signature Edition. Wyposażone weń modele będą wyróżniać się umieszczonym na masce podpisem Jerome’a Increase’a Case’a (1819–1891), założyciela marki, który zaczynał od produkcji młocarń. Pakiet ma obejmować ledowe światła na dachu, kierownicę obciągniętą skórą, dywanik w kabinie, radio wyposażone w Bluetooth i automatyczną klimatyzację. Ciągniki w wersji standardowej otrzymają ponadto skórzane fotele Grammer Dual Motion, a w wersjach CVX i Multicontroller – Grammer Maxximo Evo.

Ciągniki Maxxum Multicontroller i tak były już w centrum uwagi jako bardzo utytułowane maszyny. Zaczęło się na zeszłorocznej Agritechnice, z której seria wyjechała z tytułem Maszyny Roku 2018 w kategorii ciągników klasy średniej, ex aequo z traktorami New Holland Dynamic Command, Steyr Profi S-Control 8. Organizator Agritechniki, Niemieckie Towarzystwo Rolnicze (DLG), przeprowadziło także testy zużycia paliwa, w którym również przodował Maxxum. Ciągnik Case IH Maxxum Multicontroller został mianowicie rekordzistą niskiego jednostkowego zużycia paliwa przez ciągnik z silnikiem czterocylindrowym, osiągając wynik 258 g/kWh.W lutym na włoskich targach Fieragricola do kolekcji przybył złoty medal za innowacyjność.

Maxxum Multicontroller nie został pominięty także w Polsce. Podczas listopadowej konferencji „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie” został jednym z laureatów nagrody za Innowacyjny Produkt Rolniczy w kategorii ciągników. Zdobył także tytuł Maszyny Rolniczej Roku 2017 w kategorii maszyn importowanych. Jest to konkurs organizowany przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, a rozdanie nagród odbyło się podczas marcowych targów Agrotech w Kielcach.

Autor: Jolanta Piaseczna

Facebook Comments Box