Home Aktualności Dobre tempo składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

Dobre tempo składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

0
0

Minister rolnictwa Marek Sawicki spotkał się we wtorek z grupą rolników, która uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym nowej unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Minister Sawicki podziękował rolnikom za sprawne składanie wniosków o płatności obszarowe za 2015 rok.

– W tym roku na dopłaty bezpośrednie jest 3,5 mld euro i podobnie jak w latach ubiegłych należy się spodziewać, iż ubiegać się o nie będzie ok. 1 mln 350 tys. polskich rolników. Jak na razie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała 844 tys. wniosków. Tempo składania dokumentów jest więc niezłe. A przypomnę, że z naszych doświadczeń wynika, że 60% rolników składa wnioski na 2 tygodnie przez końcem terminu, który w tym roku upływa 15 czerwca. Po tej dacie wnioski będzie można składać jeszcze do 10 lipca, ale za każdy dzień opóźnienia będziemy potrącać 1%. – przypomniał minister Sawicki.

Minister Sawicki odniósł się także do ostatnio pojawiających się żądań, aby Polska wprowadziła zakaz upraw GMO.

– Taki zakaz już dawno funkcjonuje. A jeżeli ktoś udaje, że tego nie wie, to zwyczajnie okłamuje ludzi. Owszem cały czas sprowadzamy pasze GMO, ale robią to wszystkie kraje UE. Jeżeli wszystkie państwa członkowskie zgodziłyby się na wstrzymanie takiego importu, to ja bym się podpisał pod takim dokumentem. Ale wszystkie, bez wyjątku – zadeklarował minister Sawicki.

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT