Home Aktualności Elektroniczna platforma skoordynuje kontrole na Bałtyku

Elektroniczna platforma skoordynuje kontrole na Bałtyku

0
0

Z początkiem 2015 r. FishNet stanie się głównym narzędziem wykorzystywanym podczas kampanii inspekcyjnych w obszarze Morza Bałtyckiego.

FishNet – to elektroniczna platforma komunikacji, współpracy i koordynacji działań z zakresu kontroli rybołówstwa. Zgodnie z założeniami Europejskiej Agencji Kontroli Rybołówstwa będzie ona wspomagać wykonywanie obowiązków wynikających z realizacji przyjmowanych przez Agencję zadań z zakresu wspólnych kampanii inspekcyjnych prowadzonych w poszczególnych regionach Unii Europejskiej. Będzie ona także umożliwiać koordynację prowadzonych kontroli pomiędzy poszczególnymi państwami członkowskimi.

W ubiegłym tygodniu w Polsce odbywało się, pierwsze z cyklu, szkolenie pracowników administracji rybackiej z zakresu najnowszych, elektronicznych aplikacji  wykorzystywanych w kontroli rybołówstwa morskiego. Szkolenie krajowych urzędników prowadzili przedstawiciele Europejskiej Agencji Kontroli Rybołówstwa, którzy szczegółowo omówili sposób funkcjonowania portalu internetowego FishNet.

Za pośrednictwem tej platformy organy inspekcyjne państw członkowskich będą mogły w prosty i ujednolicony sposób wymieniać się informacjami z zakresu prowadzonych kontroli rybołówstwa.

Z Warszawy przedstawiciele Europejskiej Agencji Kontroli Rybołówstwa udali się do Finlandii, a następnie do Szwecji, aby szkolić tamtejsze służby odpowiedzialne za kontrolę.

Źródło: MRiRW

 
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT