Home Aktualności Europejska Federacja Zootechniczna obraduje w Warszawie

Europejska Federacja Zootechniczna obraduje w Warszawie

0
0

– Spotykamy się dziś, aby promować europejskie rolnictwo i innowacje w produkcji zwierzęcej – powiedział sekretarz stanu Tadeusz Nalewajk podczas uroczystej ceremonii otwarcia 66. Zjazdu Europejskiej Federacji Zootechnicznej (EAAP), która odbywa się w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Fot. Tadeusz Nalewajk podczas wystąpienia na Zjeździe EAAP

Fot. Tadeusz Nalewajk podczas wystąpienia na Zjeździe EAAP

– Polska już po raz trzeci jest gospodarzem Zjazdu EAAP – przypomniał wiceminister podkreślając, że należy zwiększyć świadomość ludzi na temat wyzwań stojących przed światową produkcją zwierzęcą, a także innowacji jakie w tej branży mogą być wprowadzone.

Organizatorem Zjazdu EAAP jest Polskie Towarzystwo Zootechniczne. W spotkaniu udział bierze ponad 1100 uczestników z 62 krajów świata. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. prezydent EAAP Philippe Cheminau oraz najważniejsi eksperci świata zootechniki.

Program Zjazdu przewiduje liczne sesje tematyczne poświęcone między innymi zasadom nowoczesnej hodowli, strategiom żywieniowym, zapobieganiu chorób u zwierząt hodowlanych czy też genetyce. Panele i dyskusje będą dotyczyły chowu i hodowli różnych gatunków zwierząt gospodarskich – bydła mięsnego i mlecznego, trzody chlewnej, drobiu, kóz, owiec i wielu innych.

Zjazd EAAP odbywa się w dniach 31 sierpnia – 4 września w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Hasłem przewodnim 66. edycji jest „Innowacje w produkcji zwierzęcej – od idei do praktyki”.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Krajowe Forum Nauka-Praktyce, które odbędzie się 4 września z udziałem między innymi ekspertów z Instytutu Weterynarii w Puławach, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Uniwersytetu Ghent w Belgii i amerykańskiego Uniwersytetu w Georgii. Forum zostało podzielone na dwie sesje: „Monitoring jako pomoc w zarządzaniu stadami bydła i trzody chlewnej” oraz „Selekcja genomowa w praktyce”.

Źródło: MRiRW

 
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT