Home Aktualności Gala Agroprzedsiębiorca RP 2015

Gala Agroprzedsiębiorca RP 2015

0
0

Po raz 25 rekomendowani przez Kapitułę do tytułu Agrobiznesmena Roku najlepsi rolnicy, przedsiębiorcy i przedstawiciele sektora pracującego na rzecz rolnictwa i agrobiznesu zostali uhonorowani oficerskimi szablami, buzdyganami i okolicznościowymi dyplomami. W dzisiejszej, jubileuszowej Gali Agroprzedsiębiorca RP 2015 uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

 

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas wręczania szabel oficerskich

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel podczas wręczania szabel oficerskich

– Polskie rolnictwo wymaga szczególnej uwagi. Trudna jest sytuacja na wielu rynkach rolnych, a szczególnie rynku mleka i wieprzowiny. Podejmowane będą działania zarówno bieżące jak i długofalowe –  powiedział minister  Jurgiel i dodał, że polscy rolnicy nie mają takich samych warunków wsparcia i dlatego bardzo ważny będzie przegląd Wspólnej Polityki Rolnej.

Według szefa resortu rolnictwa głównym celem wszystkich zmian w polityce rolnej państwa musi być poprawa poziomu życia rodzin rolniczych i pozostałych mieszkańców terenów wiejskich. Minister zapowiedział opracowanie „Paktu dla obszarów wiejskich”, który w sposób kompleksowy będzie obejmował politykę rozwoju tych terenów z uwzględnieniem wykorzystania środków Wspólnej Polityki Rolnej, Funduszu Spójności oraz krajowych.

Dzisiejszy, srebrny jubileusz Konkursu Agroprzedsiębiorca RP był okazją do przypomnienia przemian zachodzących na polskiej wsi i w otoczeniu rolnictwa.

Przez 25 lat szablami zostało wyróżnionych 330 agrobizmesenów. Gratulując wszystkim laureatom sukcesów minister Krzysztof Jurgiel życzył dalszego rozwoju w budowaniu silnej pozycji polskiego agrobiznesu zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Kandydatów do tytułów rekomendują Kapitule Konkursu biznesmeni, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji państwowej, organizacje i związki branżowe. Kandydat muszą posiadać duże doświadczenie w agrobiznesie i mieć wyjątkowe predyspozycje do sprawnego zarządzania reprezentowanym przedsiębiorstwem posiadającym silną pozycję rynkową.

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT