Home Artykuły Innowacyjny Produkt Rolniczy 2021
Innowacyjny Produkt Rolniczy 2021

Innowacyjny Produkt Rolniczy 2021

0
0

Na początku listopada podczas konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie, która w tym roku odbyła się wreszcie stacjonarnie, rozstrzygnięto konkurs na Innowacyjny Produkt Rolniczy 2021, organizowany przez portal Farmer (podobny konkurs dotyczący produktów ogrodniczych organizuje portal Sady Ogrody). Tym razem kategorii wyłonionych przez jury było siedem, przyznano także trzy nagrody publiczności na podstawie głosowania internetowego.

Laureaci wyłonieni przez jury

Ciągniki rolnicze: New Holland T6.180 Methane Power.

Inne maszyny rolnicze: samobieżna deszczownia polowa Fasterholt FM 4000.

Programy, narzędzia i urządzenia wspomagające prowadzenie gospodarstwa rolnego: aplikacja Agrochest App.

Nawozy: Amino Ultra Zboża firmy Intermag Sp. z o.o. – nawóz mineralno-organiczny (mikroelementy i glicyna) wspomagający uprawę w okresie suszy.

Środki ochrony roślin: seria pięciu adiuwantów Premium firmy Z.P.H. Agromix Roman Szewczyk.

Pasze i dodatki paszowe: kompleksowa koncepcja żywienia precyzyjnego NOA firmy Trouw Nutrition Polska Sp. z o.o.

Budynki inwentarskie i ich wyposażenie: program sterujący systemem żywienia płynnego Feedflow firmy Pellon Sp. z o.o.

Nagrody publiczności

Seria ciągników John Deere 9R/RT/RX.

Pasza dla piskląt GalliFirst firmy Agrifirm Polska Sp. z o.o.

Zaprawa owadobójcza do kukurydzy Force 20 CS firmy Syngenta.

Podobnie jak rok temu wśród laureatów znalazł się więcej niż jeden traktor. Pierwszego z nich, New Holland T6.180 Methane Power, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – jest to niedawny zdobywca tytułu Najlepszego Ciągnika Zrównoważonego, pierwszy i jedyny na świecie ciągnik, którego paliwem jest metan. Wybrana przez internautów seria John Deere 9R/RT/RX również jest dobrze znana. Są to bowiem największe i najpotężniejsze ciągniki tego producenta, przeznaczone do gospodarstw wielkopowierzchniowych. Moc maksymalna niektórych modeli sięga aż 691 KM. 9R to traktory przegubowe o potężnych kołach bliźniaczych, zaś RT i RX to modele gąsienicowe – odpowiednio z pojedynczymi gąsienicami oraz z podwójnymi i przegubem.

Warto także wspomnieć, że w równoległym konkursie na Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2021 został wyróżniony przez internautów jeszcze inny ciągnik New Holland – model Boomer 55 Stage V.

Autor: Jolanta Piaseczna

Facebook Comments Box