Home Aktualności John Deere tworzy Joint Venture

John Deere tworzy Joint Venture

0
0

John Deere ogłosił powstanie nowej spółki Joint Venture. W jej skład wszedł amerykański lider produkcji opryskiwaczy z wysokim prześwitem, Hagie Manufacturing.

W ramach podpisanej umowy firma Deere & Company przejęła większość udziałów firmy Hagie Manufacturing, która będzie kontynuować produkcję opryskiwaczy w swojej dotychczasowej fabryce w Clarion, w stanie Iowa. Maszyny wyprodukowane w ramach spółki z Joint Venture będą nadal oznaczane marką Hagie, a sprzedaż i serwis maszyn Hagie zostaną zintegrowane z ogólnoświatowym kanałem dystrybucji Deere & Company w ciągu najbliższych 15 miesięcy.

Hagie Manufacturing słynie z innowacyjności i dużej wiedzy w zakresie potrzeb klientów poszukujących opryskiwaczy z wysokim prześwitem – mówi John May, prezes działu Rozwiązań Rolniczych i Główny Menedżer ds. Informacji w firmie Deere & Company. – Opryskiwacze z wysokim prześwitem to nowy rynek dla firmy Deere & Company. Wiedza pracowników Hagie pozwoli firmie Deere & Company od razu zaoferować powyższe maszyny klientom poszukującym rozwiązań do aplikacji składników odżywczych w ostatnim etapie wzrostu wysokich plonu – dodaje.

Do kwestii utworzenia nowej spółki odniósł się także Alan Hagie, główny menedżer w Hagie Manufacturing. – Mamy w Hagie doskonałe produkty pomagające producentom zwiększać dochodowość ich pracy, ale potrzebujemy modelu biznesowego, który pomoże nam dotrzeć do większej liczby klientów. Partnerstwo z firmą Deere & Company pozwoli nam zaoferować rozwiązania dla klientów na całym świecie i jednocześnie mieć pewność, że otrzymają oni światowej klasy wsparcie firmy Deere & Company – komentuje Hagie.

May twierdzi, że inwestycja w spółkę Joint Venture pozwoli firmie John Deere poszerzyć ofertę opryskiwaczy i zastosować opracowane przez Deere & Company rozwiązania technologiczne dla rolnictwa precyzyjnego w maszynach Hagie, co z kolei pomoże klientom obniżyć koszty i zwiększyć plony.

Deere & Company (www.JohnDeere.com) to światowy lider oferujący zaawansowane produkty i usługi. Firma wspiera osiągnięcia sukcesów przez swoim klientów zajmujących się uprawą ziemi, pielęgnacją terenów zielonych, gospodarką leśną oraz budownictwem. Działania te mającym na celu sprostanie dramatycznie wzrastającemu światowemu zapotrzebowaniu na żywność, paliwo, schronienie i infrastrukturę.

Hagie Manufacturing (www.hagie.com) oferuje innowacyjne rozwiązania do ochrony plonów, które pomagają zwiększyć opłacalność działalności rolniczej, jednocześnie dbając o odpowiedzialne zarządzanie i stosowanie najlepszych praktyk. Wyłącznym doradcą finansowym firmy Hagie podczas transakcji była firma NCP, Inc.

Źródło: https://www.deere.pl

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT