Home Aktualności Kolejny dzień rozmów

Kolejny dzień rozmów

0
0

Ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi po raz kolejny zwraca się do wszystkich ogólnopolskich i lokalnych organizacji i komitetów protestacyjnych o podjęcie dialogu, którego celem jest wypracowanie wspólnych rozwiązań poprawiających sytuacje w rolnictwie.

We wtorek z delegacją OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomirem Izdebskim spotkał się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk, który otrzymał od rolników listę postulatów. Minister Nalewajk po raz kolejny złożył na ręce związkowców zaproszenie na rozmowy do ministerstwa rolnictwa. Związkowcy nie widzą jednak na razie takiej potrzeby i najpierw chcą się spotkać z Panią Premier Ewą Kopacz.

Ministerstwo rolnictwa podkreśla, że dialog z organizacjami jest konsekwentnie realizowany. We wtorek o godzinie 15.00 w resorcie rolnictwa doszło do kolejnego spotkania z organizacjami działającymi w COPA-COGECA.  Delegacje podjął minister rolnictwa Marek Sawicki oraz wiceminister Zofia Szalczyk. Takie rozmowy planowane są też na 28 stycznia. Strony umówiły się, że dojdzie podczas nich do wypracowanie harmonogramu negocjacji na najbliższe tygodnie. Po tym spotkaniu planowana jest konferencja ministra rolnictwa Marka Sawickiego ze związkowcami.

Przypominamy, że minister Marek Sawicki wystosował także na 30 stycznia zaproszenie na ręce Piotra Walkowskiego z Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz Tadeusza Mądrego przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Rolników. Rozmowy mają dotyczyć ogólnej sytuacji w rolnictwie ze szczególnym uwzględnieniem rynku wieprzowiny.

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT