Home Aktualności Marka Case IH autorem serii dokumentów internetowych pt. “W polu”

Marka Case IH autorem serii dokumentów internetowych pt. “W polu”

0
0

Marka Case IH autorem serii dokumentów internetowych pt. "W polu"

9 filmów, które będą ukazywać się od 25 kwietnia do 13 maja, zaprezentuje wyzwania nowoczesnego rolnictwa

Dnia 25 kwietnia marka Case IH wypuściła pierwszy odcinek nowej serii filmów internetowych w serwisie YouTube.  Cykl otwiera prezentacja rolników z 8 państw świata. Przez następne trzy tygodnie oglądający będą mogli śledzić wyzwania stojące przed tymi specjalistami: od przygotowania pola aż do zbiorów.

„Przeciętny konsument z krajów wysoko rozwiniętych traktuje żywność jako coś oczywistego”- mówi Case IH Brand President, Andreas Klauser. „Jest zawsze na wyciągnięcie ręki, względnie tania, a w osiedlowym sklepie spożywczym czeka wręcz nieprzebrany asortyment towarów. Wydajność pracy rolników wzrosła do tego stopnia, że w Unii Europejskiej uprawą produktów żywnościowych zajmuje się zaledwie 5% populacji. W Stanach Zjednoczonych, gdzie gospodarstwa są często o wiele większe, w rolnictwie pracuje tylko 2% mieszkańców. A to oznacza, że bardzo niewiele osób tak naprawdę wie, jak uprawia się produkty, które spożywamy na co dzień. Dlatego w naszym cyklu filmów internetowych chcemy opowiedzieć o tym, w jaki sposób tak niewielu rolnikom udaje się pokonywać liczne wyzwania i zapewniać odbiorcom na całym świecie stałą podaż żywności.”

Aby nasz cykl mógł trafić do widzów, ekipy filmowe udały się do Australii, Brazylii, Chin, Francji, Niemiec, Rumunii, USA i Zimbabwe i stworzyły minidokumenty na temat 10 gospodarstw. Właściciele tychże zajmują się różnorodną działalnością. Oto kilka przykładów: w Zimbabwe uprawia się trzcinę cukrową z przeznaczeniem na etanol, we Francji pozyskuje mleko na ser Comté, z Brazylii pochodzi soja do produkcji żywności dla nas i paszy dla zwierząt, z USA kukurydza używana w chińskim przemyśle spożywczym, w Australii i Rumunii uprawia się pszenicę, a w Niemczech buraki cukrowe.

„Mimo wielu różnic w wielkości gospodarstw, uprawach i kulturze działalności wszyscy bohaterowie naszej serii mieli jedną wspólną cechę: odczuwali dumę ze swojej codziennej pracy i z tego, że w istocie karmią cały świat. Jednak na to uczucie muszą pracować niezmiernie ciężko. Dostarczanie żywności na nasze stoły zależy przecież od tak wielu czynników, które trzeba uwzględnić i wzajemnie pogodzić. A im się to udaje, zawsze i niezawodnie. Jako marka Case IH jesteśmy zaszczyceni, że właśnie ci rolnicy używają naszych maszyn, wykonując swoje szlachetne zajęcie” – podsumowuje Klauser.

Aby obejrzeć serię, wejdź na kanał YouTube marki Case IH Case IH Europe

Więcej informacji na temat maszyn Case IH udzieli najbliższy dealer marki. Można je też naleźć na stronie internetowej CaseIH.com 

Źródło: http://www.caseih.com

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT