Home Aktualności Mazurskie Agro Show 2019
Mazurskie Agro Show 2019

Mazurskie Agro Show 2019

0
0

W tym roku imprezą otwierającą sezon targów rolniczych jest Mazurskie Agro Show w Ostródzie. Jest to najmłodsza wystawa organizatora znanego głównie z targów Agro Show w podpoznańskich Bednarach – Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR). Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 9-10 lutego.

Mazurskie Agro Show odbywa się na terenie centrum targowego Expo Mazury. Mimo że zostało zaplanowane jako targi przede wszystkim regionalne, przybywają nań odwiedzający z całego kraju, a także z zagranicy. Według podsumowań organizatora w tym roku wystawę odwiedziło 42120 tys. osób, wystawców było zaś 236. Całość ekspozycji mieściła się w sześciu halach o łącznej powierzchni 20 tys. m2 – aby pomieścić zainteresowane firmy i organizacje, Expo Mazury przeznaczyło nań o jedną halę więcej, niż rok temu.

Zakres tematyczny targów obejmował wszystko, co dotyczy rolnictwa i powiązanych z nim produktów i usług: nasiennictwo, nawozy sztuczne, pasze, budownictwo rolnicze, wydawnictwa, doradztwo, szkolnictwo rolnicze i oczywiście maszyny. Nie zabrakło ani wielkich światowych producentów (Claas, Fendt, New Holland, Valtra, Deutz-Fahr…), jak i polskich firm. Wśród tych ostatnich znalazł się m. in. Pronar, lider polskiego rynku przyczep rolniczych, który miał w ofercie także maszyny komunalne i zielonkowe. Sprzęt z tej ostatniej grupy zaprezentował także Samasz, natomiast opryskiwacze o różnej pojemności i do różnych zastosowań przywiozła do Ostródy firma Bury. Wszechstronny producent maszyn, Unia, pokazał na targach m. in. najnowszy dwutarczowy rozsiewacz nawozu MX 1000 o pojemności 1000 l.

Wystawie towarzyszyły pokazy udzielania pierwszej pomocy, prezentacja odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej, a także konkurs na relację z targów „Zrób Show na Agro Show”. Filmy nagrane przez jego uczestników można oglądać na stronie http://mas19.agroshow.pl/.

Kolejne imprezy PIGMiUR tego roku odbędą się w dniach 25-26 maja (Zielone Agro Show w Ułężu) i 19-22 września (Agro Show w Bednarach). Natomiast Targi Rolne Zagroda, które nie są już organizowane razem z Mazurskim Agro Show, odbędą się w Ostródzie w dniach 26-27 października wraz z Warmińsko-Mazurską Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

Facebook Comments