Home Aktualności Mleko Expo ponownie w Warszawie

Mleko Expo ponownie w Warszawie

0
0

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki oraz Prezesi ARR i ARiMR należeli do najważniejszych gości 23. edycji targów Mleko Expo. Targi tradycyjnie skupiają spółdzielnie mleczarskie, a same targi są okazją do spotkań z kontrahentami oraz wymiany doświadczeń między osobami z branży. Organizowane przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich (KZSM Zw. Rew.) na stałe wpisały się w kalendarium wydarzeń mleczarskich w kraju. 
Spotkanie było okazją do oceny produktów mleczarskich, koronacji Królowej Mleka 2015 oraz Księżniczek. Nowa Królowa Mleka oraz Księżniczki zostały ukoronowane przez Ministra M. Sawickiego oraz Prezesów w/w Agencji. Królowa Mleka Justyna Matusiewicz będzie pełnić swoje obowiązki o stycznia 2015 wraz z – po raz pierwszy wybranymi – Księżniczkami.

Justyna Matusiewicz jest studentką kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka o specjalizacji mleczarskiej. Wywodzi się z rodziny zajmującej się od wielu lat hodowlą bydła mlecznego. Dodatkowo pełni funkcję przewodniczącej Naukowego Koła Technologów Mleczarstwa na Wydziale Nauki o Żywności UWM w Olsztynie. Nowa Królowa Mleka wzięła udział w otwarciu targów, konferencji prasowej oraz wraz Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Super Produktami 2014 zostały: ser podpuszczkowy Czarna Perła z mleczarni Włoszczowa (OSM) w kategorii Nowość, ser Mini Gołka Zakopiańska z Grupy Mlekovita w kategorii Opakowanie, Twaróg Garwoliński w pergaminie w kategorii Natura, a w kategorii Marka zwyciężyła mleczarnia Koło (OSM). 

Produkty zostały wybrane przez Komisję w składzie: 
Prof. dr hab. Bogusław Staniewski – Przewodniczący 
Mgr inż. Jakub Krogulec – Sekretarz 
Prof. dr hab. Dorota Witrowa-Rajchert 
Prof. dr hab. Andrzej Lenart 
Prof. dr hab. Arnold Reps 

Firmami, które wyróżniono za najwyższą jakość były: Grupa Mlekovita, mleczarnia Bieluch (SM), Jogo (ŁSM), Kosów Lacki (OSM), Lazur (SM), Włoszczowa (OSM), Garwolin (OSM), Końskie (OSM), Łask (OSM), Koło (OSM), Varenos Pienelis.

Źródło: forummleczarskie.pl

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT