Home Aktualności Nowe programy promocyjne zaakceptowane przez Komisję Europejską

Nowe programy promocyjne zaakceptowane przez Komisję Europejską

0
0

Komisja Europejska po raz ostatni w ramach obecnego systemu promocji produktów rolno – spożywczych zaakceptowała 33 programy o łącznym budżecie ponad 107 mln Euro.

Fot. Pomidory

Fot. Pomidory

Polskie organizacje branżowe pozyskały ponad 10 mln Euro na promocję w Polsce i Niemczech – pomidorów, na Ukrainie i w Chinach – makaronów oraz Wietnamie, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich – mięsa drobiowego wysokiej jakości. Budżet polskich programów stanowi 10% w stosunku do budżetu wszystkich programów promocyjnych zaakceptowanych przez Komisję Europejską. W 2016 r. nabór programów odbędzie się już w oparciu o nową politykę promocyjną (http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Zespol-Prasowy/Informacje-Prasowe/Smacznego-to-z-Europy-nowa-polityka-promocyjna).

Celem programów pt. „Pomidory dobre z natury”, „Makarony Europy”, czy „Europejski drób – w jakości siła” jest wzrost świadomości konsumentów, dystrybutorów nt. zalet polskich produktów, a w konsekwencji wzrost ich sprzedaży na rynkach docelowych. W ramach programów zaplanowano szereg działań promocyjnych w mediach (prasa, internet, TV), udział w targach, organizację misji gospodarczych, promocję w punktach sprzedaży, 
a także działania o charakterze public relations.

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT