Home Aktualności Nowy PROW 2014-2020 na przełomie II i III kwartału

Nowy PROW 2014-2020 na przełomie II i III kwartału

0
0

– Nabór wniosków na działania w ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 powinien się rozpocząć na przełomie II i III kwartału bieżącego roku – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki podczas konferencji prasowej zorganizowanej w dniu otwarcia targów Agrotech w Kielcach.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas konferencji prasowej

Fot. Minister Marek Sawicki podczas konferencji prasowej

Szef resortu rolnictwa zaapelował także do rolników o jak najszybsze składanie wniosków o płatności obszarowe i nie czekanie z tym do ostatniego dnia, jak miało to miejsce dotychczas. Do 25 marca br., do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zostało złożonych ponad 81 tysięcy wniosków.

W trakcie konferencji minister odniósł się również do zbliżającego się zakończenia kwotowania produkcji mleka, które nastąpi z końcem marca. Szef resortu rolnictwa stwierdził, że nie podziela optymizmu Komisji Europejskiej w tej kwestii.

Minister Sawicki stwierdził ponadto, że jak najszybciej, jeszcze przed 1 maja 2016 roku, kiedy to przestaną obowiązywać dotychczasowe ograniczenia w nabywaniu ziemi rolnej przez cudzoziemców, powinny wejść w życie przepisy pozwalające na zakup tej ziemi przez rolników indywidualnych.

Przebywający na targach Agrotech w Kielcach minister Marek Sawicki, wraz z prezesami ARiMR oraz ARR, wręczył nagrody laureatom 33 finału Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Źródło: MRiRW
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT