Home Aktualności O współpracy handlowej z Chinami w Budapeszcie

O współpracy handlowej z Chinami w Budapeszcie

0
0

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki odwiedzi Budapeszt. Podczas wizyty weźmie udział w 10. Forum Współpracy Rolniczej i Ekonomicznej między Chinami a Europą Środkowo-Wschodnią.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas Forum w Budapeszcie (zdjęcie: Pelsőczy Csaba/FM)

Fot. Minister Marek Sawicki podczas Forum w Budapeszcie (zdjęcie: Pelsőczy Csaba/FM)

W Forum będą uczestniczyć ministrowie rolnictwa reprezentujący 16 krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Chiny. Tematem przewodnim tegorocznej sesji planarnej jest Cykl życia żywności w Europie i Azji: zwiększenie efektywności produkcji i transportu.

Ze strony chińskiej, w wydarzeniu weźmie udział delegacja pod przewodnictwem Pana Qu Dongyu, Wiceministra Rolnictwa Chińskiej Republiki Ludowej, która przebywała ostatnio z wizytą w Polsce na targach Polagra Food 2015.

Spotkania w ramach Forum mają na celu wypracowanie rozwiązań sprzyjających intensyfikacji wymiany handlowej towarami rolnymi w formacie 16+1. Podczas spotkań polska delegacja będzie zwracać uwagę na podejmowanie działań ukierunkowanych na eliminację barier w dostępie towarów rolno-spożywczych do rynku chińskiego oraz popieranie wszelkich przedsięwzięć sprzyjających ułatwianiu eksportu do Chin. W tym kontekście mamy nadzieję na rozwój współpracy między krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Chinami także w ramach inicjatywy Pas i Szlak.

Źródło: MRiRW

 
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT