Home Aktualności Pokazy najnowszego sprzętu rolniczego w Powodowie

Pokazy najnowszego sprzętu rolniczego w Powodowie

0
0

W trakcie sezonu żniwnego 3 sierpnia 2016 w Powodowie w gminie Rychliki w woj. Warmińsko-Mazurskim na terenie gospodarstwa rolnego Tadeusza Koguta odbył się pokaz maszyn rolniczych firmy Claas zorganizowany przez miejscowy oddział firmy Agrimasz.

Licznie przybyli rolnicy z powiatu elbląskiego oraz z regionu Pasłęka mogli z zaciekawieniem oglądać prezentację tych maszyn dokonywaną przez pracowników firmy Claas, a później obserwować w pracy na polu różnorodne maszyny wśród których wielkie zainteresowanie wzbudziły: kombajny Avero, Tucano, Lexion z przyrządami żniwnymi do rzepaku Vario i do zbioru soi Flex, ładowarki teleskopowe Scorpion, prasy oraz ciągniki. Maszyny są wyposażone w pionierskie systemy prowadzenia Claas oferujące wsparcie i precyzje we wszystkich warunkach żniwnych.

Gości pokazu interesował bardzo elektroniczny system zbierania informacji claas telematics, który umożliwia w każdym czasie, przez internet wywołanie najważniejszych danych dotyczących maszyny. Po każdym dniu pracy kombajnu tworzony i wysyłany jest raport z analizą czasu pracy oraz oceną parametrów maszyny. Przed rozpoczęciem omłotu użytkownik może odtworzyć dane z dnia poprzedniego i stwierdzić kiedy kombajn pracował najlepiej. System umożliwia uzyskanie informacji o wydajności na konkretnych częściach pola w formie mapy wydajności, kart wilgotności oraz kart strat. System pozwala również serwisowi na szybkie odczytanie pamięci błędów, sprawdzenie ciśnienia hydraulicznego, czujników np. liczby obrotów, odpowiednią lokalizację i konfigurację maszyny.

Zainteresowani mogli dokładnie obejrzeć maszyny z różnymi przyrządami żniwnymi mającymi uniwersalne kanały wciągające pracujące na wszystkich roślinach i działające poprzez prostoliniowy napęd przyrządu żniwnego o większej mocy potrzebnej do wciągania większej ilości materiału. W przypadku zatorów podczas wciągania system hydrauliczny umożliwia łagodną rewersję z wysokim momentem obrotowym. Nowością dla gości pokazu był z pewnością hydrostatyczny napęd nagarniacza pracujący na pompie hydrostatycznej, a nie jak w innych maszyna na pompie zębatej.

Nowością jest także zespół łagodnego młócenia i oddzielania dzięki któremu słoma zachowuje bardzo dobrą strukturę do pełnowartościowej ściółki. Przy wyłączony siekaczu słoma układana jest w luźny pokos, co powoduje, że szybciej schnie i można ją sprasować w mocniejsze baloty.

Podsumowując pokaz można powiedzieć, że była to jedna z najbardziej udanych imprez tego typu zorganizowanych podczas tegorocznych żniw. 

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT