Home Aktualności Polska żywność na targach w Hiszpanii

Polska żywność na targach w Hiszpanii

0
0

W dniach 25-26 kwietnia br. sekretarz stanu Jacek Bogucki uczestniczył w Międzynarodowych Targach Alimentaria w Barcelonie. Wziął on udział w uroczystym otwarciu targów oraz spotkał się z sekretarzem generalnym ds. żywności i rolnictwa w ministerstwie rolnictwa, żywności i środowiska Hiszpanii Carlosem Cabanas Godino.

Fot. Sekretarz stanu Jacek Bogucki podczas zwiedzania targów Alimentaria

Fot. Sekretarz stanu Jacek Bogucki podczas zwiedzania targów Alimentaria

Podczas spotkania omówiona została trudna sytuacja na rynkach rolnych. Ministrowie zgodzili się, że uruchomione dotychczas instrumentarium jest niewystarczające i nieefektywne. Jacek Bogucki wskazał na konieczność wdrożenia działań stabilizujących na rynku mleka i wieprzowiny, z uwagi na bardzo trudną sytuację na tych rynkach w Polsce i UE.

Sekretarz stanu w polskim ministerstwie rolnictwa podkreślił również przekonanie naszego kraju o konieczności konstruktywnej współpracy w ramach UE na rzecz wypracowywania jak najlepszych rozwiązań, aby móc skutecznie konkurować na rynku globalnym i sprostać wyzwaniom, jakie przed nami stoją: umowa TTIP ze Stanami Zjednoczonymi, negocjacje handlowe z Mercosurem. Rozmowy dotyczyły także przyszłości WPR i kwestii wyrównania dopłat bezpośrednich.

O wspaniałych polskich i hiszpańskich smakach dyskutowano także na spotkaniu regionów, zorganizowanym na stoisku Regionu Galicja przez Konsula Honorowego Polski w Galicji Juana M. Vieites Baptista de Sousa, wiceprezesa Targów Alimentaria.

Polskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Podczas tej edycji na targach Alimentaria obecnych było ponad 40 firm z Polski. Między innymi posiadające w swojej ofercie produkty wyróżnione znakiem Poznaj Dobrą Żywność, producenci żywności tradycyjnej, ekologicznej i regionalnej. Sekretarz stanu Jacek Bogucki spotkał się z przedstawicielami firm z Polski. Polskie stoisko odwiedziła hiszpańska minister rolnictwa Isabel García Tejerina.

21. edycja Targów Alimentaria w Barcelonie potrwa do jutra. To co charakteryzuje tegoroczną edycję, to konkurencyjność, internacjonalizacja oraz zwrócenie uwagi na markę produktów spożywczych. Alimentaria to najważniejsze targi spożywcze w Hiszpanii i jedne z najważniejszych na świecie. Wystawa skierowana jest do producentów, dystrybutorów, importerów i eksporterów wszystkich produktów z branży spożywczej. Patronat nad targami sprawują między innymi ministerstwo rolnictwa, rząd Katalonii i Hiszpański Instytut Handlu Zagranicznego. 

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT