Home Aktualności Prezes ARiMR Andrzej Gross na berlińskich Targach GRÜNE WOCHE

Prezes ARiMR Andrzej Gross na berlińskich Targach GRÜNE WOCHE

0
0

W Berlinie trwają Międzynarodowe Targi GRÜNE WOCHE. W tym roku Zielony Tydzień oferuje wyjątkową gamę atrakcji w 26 halach o powierzchni 115 tys. metrów kwadratowych. Polska podczas tej imprezy wystawia swoją ekspozycję już po raz dwudziesty drugi. Swoje produkty prezentuje w tym roku  ponad 100 firm z naszego kraju.  Impreza należy do największych i najważniejszych spotkań branżowych producentów i przetwórców żywności oraz ogrodników z całego świata. Polska żywność od lat z powodzeniem podbija serca i podniebienia Europejczyków.

– Wiele polskich produktów jest już rozpoznawalnych poza granicami kraju. Potwierdza to bilans handlu zagranicznego produktami rolno-spożywczymi z Polski. Według szacunków Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, od 2004 roku wartość eksportu wzrosła aż pięciokrotnie.  Było to  możliwe dlatego, że w ciągu ostatniej dekady Polska,  wykorzystując m.in. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, dorobiła się firm przetwórstwa  żywności, zaliczanych do grupy najnowocześniejszych na świecie.  Krajowe rolnictwo jest jednym z najlepszych w Europie i z tego możemy być dumni! Polska schmeckt, czyli smakuje i to wyśmienicie! – podsumowuje Andrzej Gross, prezes ARiMR.

Targi, organizowane w formie narodowo-regionalnych ekspozycji, co roku przyciągają około pół miliona zwiedzających, którzy mają okazję degustacji napojów, wyrobów i potraw ze wszystkich zakątków naszego globu. Równolegle odbywają się liczne seminaria i konferencje o tematyce rolniczej, ekonomicznej oraz na temat powiązań producentów surowca i przetwórców. W stolicy Niemiec odbyła się m.in. konferencja naukowa poświęcona próbie restytucji jesiotra w polskich wodach – ten temat wzbudza ogromne zainteresowanie na całym świecie. ARiMR wsparła ten projekt z Programu Operacyjnego Ryby 2007-2013.

Źródło: ARiMR

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT