Home Aktualności Rolnicy, chcecie pieniędzy w grudniu – złóżcie wnioski w marcu

Rolnicy, chcecie pieniędzy w grudniu – złóżcie wnioski w marcu

0
0

Z takim apelem do rolników zwrócił się w piątek minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki podczas wspólnej konferencji prasowej z prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzejem Grossem.

Szef resortu rolnictwa zaapelował do przedstawicieli mediów o dotarcie do rolników z informacjami o nowym systemie płatności bezpośrednich, na które wnioski można będzie składać już od 16 marca br.

– Po dziesięciu latach funkcjonowania w ramach Wspólnej Polityki Rolnej odważnie zmieniłem system wsparcia bezpośredniego – podkreślił minister Sawicki zwracając uwagę, że – ten nowy system ukierunkowany jest, wraz z nowym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na wsparcie rolników aktywnych i produkcyjnych, na gospodarstwa małe i średnie oraz na młodych rolników.

Prezes ARiMR Andrzej Gross przedstawił szczegóły nowego systemu. Zwrócił uwagę, że podstawowy termin składania wniosków to od 16 marca do  15 maja 2015 roku. Natomiast wnioski złożone po 9 czerwca nie będą rozpatrywane.

W nowym systemie płatności bezpośrednich jest do wykorzystania ponad 23,5 mld euro.

Bliższe szczegóły znajdują się w załączonej prezentacji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Źródło: MRiRW
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT