Home Aktualności Rolnicy w ministerstwie

Rolnicy w ministerstwie

0
0

W ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi odbyło się w piątek kolejne szkolenie dla rolników na temat zasad ubiegania się o dopłaty bezpośrednie oraz środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z rolnikami

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z rolnikami

Rolnicy z województwa lubelskiego, z gminy Jastków, mogli osobiście wysłuchać prelekcji na ten temat oraz zadać szczegółowe pytanie.

Rolników odwiedził także minister Marek Sawicki, który zaapelował do uczestników szkolenia o aktywne uczestnictwo w ubieganiu się o unijne dotacje, zwłaszcza te dotyczące tworzenia grup producenckich oraz na działania umożliwiające łączenie dotacji przez kilku lub więcej rolników.

Minister Sawicki poinformował o uchwalonych dzisiaj przez Sejm ustawach. Pierwsza z nich zakłada między innymi zwiększenia zaangażowania budżetu państwa w finansowaniu składek rolniczych do 65%. Liczymy, że dzięki temu zwiększy się zainteresowanie rolników takimi ubezpieczeniami z dotacją państwa. Obecnie wykupuje je ok. 143 tys. osób. Uznanie posłów znalazła dzisiaj również ustawa zakładająca przeznaczenie 4 mln zł dla polskich organizacji rolniczych działających w COPA-COGECA.

Minister Sawicki wyraził nadzieję na szybkie zakończenie prac parlamentarnych nad ustawami zakładającymi ułatwienie sprzedaży państwowych gruntów rolnych na rzecz indywidualnych gospodarstw.  

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT