Home Aktualności Rozmowy polsko-algierskie

Rozmowy polsko-algierskie

0
0

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki przyjął ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego Republiki Ludowo-Demokratycznej Algierii w Polsce Salah Lebdioui. Ambasador złożył listy uwierzytelniające na ręce Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego 24 marca 2015 r.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z Salahem Lebdioui, Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Ludowo-Demokratycznej Algierii w Polsce

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z Salahem Lebdioui, Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Ludowo-Demokratycznej Algierii w Polsce

Podczas spotkania omawiano przede wszystkim kwestie dostępu polskich produktów rolno-spożywczych do rynku algierskiego, w tym zarówno problemy dotyczące finalizacji prowadzonych procedur, jak i możliwości poszerzenia polskiego asortymentu eksportowego. Strona polska potwierdza również zainteresowanie realizacją projektów w zakresie współpracy naukowej. W związku z planowanym udziałem polskich przedsiębiorców w zbliżających się targach DJAZAGRO, omawiano również kwestie dotyczące formuły wizyty polskiej delegacji w Algierii. Minister Sawicki przekazał na ręce ambasadora zaproszenie dla ministra rolnictwa i rozwoju wsi Algierii Abdelouahab Nouri do złożenia wizyty w Polsce podczas Międzynarodowych Targów Polagra Food 2015 r.

Poziom eksportu ogółem sytuuje Algierię wśród ważnych partnerów handlowych Polski w gronie państw afrykańskich i arabskich. Pod względem wartości eksportu ogółem Algieria plasuje się na trzecim miejscu wśród krajów arabskich. Polska jest pierwszym partnerem handlowym Algierii w Europie Środkowo-Wschodniej. Nasz kraj odnotowuje dodatnie saldo handlowe w obrocie artykułami rolno-spożywczymi z Algierią, które w 2014 r. wzrosło prawie  trzykrotnie i wyniosło 209,7 mln EUR.

Źródło: MRiRW

 
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT