Home Aktualności Rozmowy polsko-omańskie

Rozmowy polsko-omańskie

0
0

20 marca br. podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk spotkał się z Alim Bin Masoud, Ministrem Handlu i Przemysłu Sułtanatu Omanu, przebywającym w Polsce na zaproszenie wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Omówione zostały możliwości nawiązania relacji dwustronnych w dziedzinie rolnictwa pomiędzy Polską a Omanem.

Minister Tadeusz Nalewajk wyraził zadowolenie ze spotkania i możliwości zaprezentowania polskiej oferty eksportowej. Podkreślił, że polskie artykuły rolno-spożywcze spełniają najwyższe unijne normy i zapewniał, że znajdą uznanie omańskich konsumentów.

Ali bin Masoud Al Sunaidy poinformował, że jakość polskich artykułów rolno-spożywczych jest znana omańskim konsumentom. Przyznał, że z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego Sułtanatu Omanu, strona omańska poszukuje zarówno partnerów handlowych, będących w stanie eksportować do Sułtanatu Omanu duże partie żywności, jak i partnerów gotowych na współpracę inwestycyjną w zakresie produkcji i przetwórstwa rolno-spożywczego.

Strona omańska wykazała zainteresowanie zwiększeniem importu polskiego mięsa, mleka, jabłek oraz zbóż.

Obie strony przyznały, że istnieje duży potencjał współpracy pomiędzy Polską a Sułtanatem Omanu w zakresie wymiany handlowej artykułów rolno-spożywczych.

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT