Home Aktualności Skuteczna walka z ASF

Skuteczna walka z ASF

0
0

– Od ponad roku mamy do czynienia z wirusem ASF – przypomniał minister rolnictwa i rozwoju Wsi Marek Sawicki na konferencji prasowej.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas konferencji prasowej

Fot. Minister Marek Sawicki podczas konferencji prasowej

– Według światowych ekspertów Polska dobrze sobie radzi w realizacji programu zwalczania tego wirusa – dodał szef resortu.

– 29 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie wprowadzające program bioasekuracji. Na dostosowanie gospodarstw do jego wymogów gospodarstwa rolne utrzymujące świnie mają miesiąc – poinformował główny lekarz weterynarii Marek Pirsztuk.

Natomiast profesor Krzysztof Niemczuk podkreślił, że – w posiadaniu Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – PIB w Puławach mamy 60 tysięcy próbek, co pozwala na wypracowanie w najbliższym czasie nowych, tańszych metod badawczych.

– Przed nami długi weekend. Ciepła zima sprawiła, że w tym roku, podobnie, jak przed rokiem mamy do czynienia z dużą ilością kleszczy – przypomniał minister Marek Sawicki na dzisiejszej konferencji prasowej i zaapelował o dokładne sprawdzenie swoich psów po powrocie z wyjazdów lub spacerów po parku.

Uczestniczący w konferencji główny lekarz weterynarii Marek Pirsztuk oraz dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – PIB w Puławach zwrócili uwagę na niebezpieczeństwo chorób przenoszonych przez kleszcze.

Do pobrania:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Źródło: MRiRW
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT