Home Aktualności Spotkanie ministra z rolnikami

Spotkanie ministra z rolnikami

0
0

W środę ministerstwo rolnictwa odwiedziła grupa gospodarzy z powiatu sokołowskiego oraz słupeckiego. Rolnicy, podczas specjalnego szkolenia, otrzymali informacje dotyczące tego, jak wyglądają nowe zasady przyznawania dopłat bezpośrednich oraz nowe zasady starania się o środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pracownicy resortu szczegółowo tłumaczyli zasady wypełniania wniosków oraz zawiłości towarzyszące poszczególnych działań PROW-u.

 

Uczestnicy szkolenia spotkali się również z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Marek Sawicki podkreślił, że nowa perspektywa finansowa na lata 2014-2020 została ukierunkowana na wsparcie średnich gospodarstw.

Podczas rozmowy z rolnikami minister Sawicki odpowiadał na pytania dotyczące między innymi uwolnienia w przyszłym roku rynku ziemi rolniczej. Szef resortu rolnictwa poinformował, że w Sejmie trwają prace nad ustawą, która ma ułatwić nabywanie gruntów przez rolników indywidualnych na powiększenie ich gospodarstw.

– Taka ustawa powinna powstać przed sejmowymi wakacjami. Ziemię będzie mógł sprzedać każdy kto chce, ale przepisy będą wyznaczać osoby, które będą mogły kupić. Cenę gruntów powinien wyznaczać rzeczoznawca w oparciu o wartość produkcyjną – podsumował minister Sawicki.

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT