Home Aktualności Spotkanie z branżą mleczarską

Spotkanie z branżą mleczarską

0
0

Aktualna sytuacja w sektorze i na rynku mleczarskim to temat spotkania z przedstawicielami tej branży. W sympozjum zorganizowanym przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich uczestniczyli minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Jacek Bogucki.

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel oraz wiceminister Jacek Bogucki podczas spotkania z przedstawicielami spółdzielni mleczarskich

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel oraz wiceminister Jacek Bogucki podczas spotkania z przedstawicielami spółdzielni mleczarskich

Spotkanie miało na celu poinformowanie producentów oraz przetwórców mleka o działaniach podejmowanych przez resort rolnictwa.

– Chcemy rozmawiać, słuchać wniosków i doświadczeń. Wspólnie będziemy dążyć do tego, aby rynek mleka był stabilny. W tym celu także na forum Unii Europejskiej będziemy podejmować odpowiednie działania – mówił Krzysztof Jurgiel.

Minister poinformował, że na najbliższym posiedzeniu unijnej rady ministrów Agrifish, Polska złoży wniosek o podjęciu działań interwencyjnych na rynku mleka.

Minister Jurgiel podkreślił, że zdecydowanie trzeba domagać się zmiany rozporządzeń dotyczących rynków rolnych w obszarze zarządzania ryzykiem. Zdaniem ministra stwierdzenia zawarte w aktach legislacyjnych UE, odnośnie podejmowania przez Komisję Europejską działań w związku z kryzysem, powinny być bardziej konkretne.

Sekretarz stanu Jacek Bogucki przedstawił listę działań podejmowanych przez polski rząd w kierunku poprawy sytuacji na poszczególnych rynkach, w tym na rynku mleka. Przypomniał o przygotowanym wsparciu dla producentów mleka, którzy w roku kwotowym 2014/2015 wprowadzili do obrotu mleko w ilości nie mniejszej niż 15000 kg. Środki będą wypłacane zgodnie z zapisami rozporządzenia, przyjętego już przez Radę Ministrów.

Źródło: MRiRW

 
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT