Home Aktualności Spotkanie z producentami oraz przetwórcami zbóż i rzepaku

Spotkanie z producentami oraz przetwórcami zbóż i rzepaku

0
0

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się w czwartek z przedstawicielami producentów oraz przetwórców zbóż i rzepaku.

Minister wskazał, że z uwagi na coraz większe zbiory zbóż i rzepaku w Polsce oraz wzrastający poziom handlu z zagranicą, Polska w najbliższym czasie może stać się krajem o dużym znaczeniu tranzytowym w obrocie ziarnem zbóż i nasionami rzepaku.

W związku z tym istnieje potrzeba rozwoju infrastruktury magazynowej i przeładunkowej zarówno w portach jak i w wewnątrz kraju posiadającej odpowiednie połączenia komunikacyjne.

Celem sprostania istniejącym wyzwaniom niezbędne jest współdziałanie uczestników rynku, którzy powinni być odpowiednio zorganizowani aby podołać takim przedsięwzięciom.

Podczas dyskusji uczestnicy wskazywali na duże znaczenie wyżej wymienionych zagadnień oraz zwracali uwagę na istniejące ograniczenia finansowe i prawne.

Podsumowując spotkanie minister Sawicki zwrócił się do uczestników o przekazanie w najbliższym czasie kierunkowych propozycji działań i oceny możliwości ich realizacji.

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT