Home Aktualności Spotkanie z przedstawicielami COPA-COGECA

Spotkanie z przedstawicielami COPA-COGECA

0
0

W środę rano minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki spotkał się z szefami organizacji i związków zawodowych działających w Copa-Cogeca.

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z przedstawicielami COPA-COGECA

Fot. Minister Marek Sawicki podczas spotkania z przedstawicielami COPA-COGECA

Zaproszenie przyjęli wszyscy za wyjątkiem senatora Prawa i Sprawiedliwości Jerzego Chróścikowskiego, który kieruje NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Pozostali związkowcy wysłuchali informacji o efektach prac prowadzonych w 7 grupach roboczych powołanych w zeszłym tygodniu do wypracowania mechanizmów rozwiązujących rolnicze postulaty.

Minister rolnictwa zreferował treść, przyjętego wczoraj przez Radę Ministrów, rozporządzenia dotyczącego wypłaty pomocy de minimis dla gospodarzy, którzy ponieśli straty spowodowane przez dziki. Omówiono także postęp prac w zespołach roboczych zajmujących się mlekiem oraz rynkiem wieprzowiny. Strony umówiły się na dalsze rozmowy, które odbędą się w najbliższych dniach. 

W spotkaniu wzięli udział szefowie: Kółek Rolniczych, Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, ZZR „Ojczyzna”, ZZR „Samoobrona” oraz Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Źródło: MRiRW

 
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT