Home Aktualności Spotkanie z Radcą ds. Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności Ambasady Królestwa Niderlandów

Spotkanie z Radcą ds. Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności Ambasady Królestwa Niderlandów

0
0

W dniu 23 lutego 2016 r. Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz spotkał się z Radcą ds. Rolnictwa, Przyrody i Jakości Żywności Ambasady Królestwa Niderlandów Martijnem Homanem.

Rozmowy dotyczyły obecnej, trudnej sytuacji na rynkach rolnych, szczególnie w sektorze mleka i wieprzowiny, oraz propozycji podziału kwot pomocy dla producentów przyznanej przez KE, jakie zastosowano w poszczególnych krajach.

Poruszono także kwestie bieżących problemów polskich rolników: embarga rosyjskiego, wirusa ASF, kar za przekroczenie kwot mlecznych oraz propozycji uregulowania systemu obrotu nieruchomościami rolnymi w Polsce przed 1 maja br.

Ustalono także, że w najbliższym czasie, z uwagi na Prezydencję Holandii w UE, odbędzie się kolejne spotkanie, na którym omówione zostaną postulaty Polski i Holandii na posiedzenie Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, które odbędzie się 14 marca 2016 r.

W spotkaniu uczestniczył także Dariusz Drąg, Business Development Director Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo, który zaprezentował ideę Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Rolnictwa oraz Produktów Rolno-Spożywczych – Centralne Targi Rolnicze 2016 w Nadarzynie k. Warszawy oraz propozycje współpracy.

Źródło: KRiR

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT