Home Aktualności Targi Żywności w Warszawie

Targi Żywności w Warszawie

0
0

Sekretarz stanu Zbigniew Babalski uczestniczył w uroczystym otwarciu III edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Warsaw.

Fot. Sekrtarz stanu Zbigniew Babalski podczas otwarica targów WorldFood

Fot. Sekrtarz stanu Zbigniew Babalski podczas otwarica targów WorldFood

– Konkurencja na światowym rynku żywności jest duża. Cieszę się, że w Warszawie odbywa się taka inicjatywa, na której spotykają się przedstawiciele sektora spożywczego. Mam nadzieję, że dzięki temu jeszcze więcej polskich produktów – smacznych, wartościowych i ekologicznych, będzie pojawiać się na europejskich stołach – podkreślił wiceminister rolnictwa i rozwoju otwierając targi.

Polska żywność wciąż zdobywa nowe rynki zbytu. W ostatnim czasie dynamika wzrostu nieco spadła z powodu rosyjskiego embarga oraz wirusa ASF, ale polskie produkty żywnościowe niezmiennie cieszą się uznaniem konsumentów za ich bardzo wysoką jakość i niepowtarzalne walory smakowe. Jesteśmy w ścisłej europejskiej czołówce producentów owoców i warzyw. Mamy doskonałe produkty mleczarskie i wędliny. Uznaniem cieszą się nasze owoce i soki. Te atuty sprawiają, że na warszawskie tereny wystawowe ściąga wielu wystawców zainteresowanych nawiązaniem ściślejszej współpracy w branży spożywczej.

W targach uczestniczy około 250 wystawców. 

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT