Home Artykuły Valtra G 135 nagradzana za wzornictwo
Valtra G 135 nagradzana za wzornictwo

Valtra G 135 nagradzana za wzornictwo

0
0

W tym roku Valtra obchodzi 70-lecie produkcji ciągników, jednak jubileusz nie jest jedyną rzeczą, którą może się pochwalić. Traktor G 135 zdobył mianowicie prestiżową nagrodę iF Design Award. Jest ona już kolejnym potwierdzeniem wartości tego modelu, gdyż nieco wcześniej otrzymał on także nagrodę Red Dot, a poza tym jest Ciągnikiem Roku 2021 w kategorii Best Utility.

iF Design Award to nagroda przyznawana przez niemiecką organizację iF Industrie Forum Design z Hanoweru – miasta słynnego m. in. z Agritechniki, największych na świecie targów rolniczych. Sama nagroda oczywiście nie jest przeznaczona wyłącznie dla maszyn rolniczych, jej zakres jest bardzo szeroki (w tym roku wpłynęło 9509 zgłoszeń z 52 krajów), lecz są one obecne praktycznie w każdej edycji. Valtra została nagrodzona w kategorii produktu i podkategorii pojazdów.

Cóż takiego tkwi w niewielkim fińskim ciągniku (moc 135 KM), że przyciągnął on uwagę tylu międzynarodowych komisji konkursowych? Według informacji producenta nagrody iF Design i Red Dot dla tej samej maszyny to ewenement. Komunikat na stronie iF Design podkreśla, że każdy szczegół tego ciągnika jest zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa pracy. Kolejny plus to możliwość dostosowania traktorów Valtra do indywidualnego zamówienia klienta. Ponadto Valtra jako pierwszy na świecie producent maszyn rolniczych przystosowała wszystkie swoje pojazdy do spalania paliwa odnawialnego. Paliwem tym jest produkowany z odpadów olej napędowy Neste My.

Wrażenie robi także przeszklona kabina oraz jej wyposażenie, zwłaszcza wielofunkcyjny podłokietnik Smart Touch z 9-calowym ekranem dotykowym, dźwignią jazdy, dżojstikiem hydraulicznym. Dzięki niemu całe centrum dowodzenia, ze sterowaniem osprzętem włącznie, znajduje się w zasięgu prawej ręki. Sam podłokietnik zdobywał też nagrody jako samodzielny produkt, niepowiązany z konkretnym modelem – w 2017 r. również otrzymał Red Dot, a w Polsce został jednym z Innowacyjnych Produktów Rolniczych w kategorii ciągników.

Co jeszcze słychać u Valtry? Innych dobrych wiadomości nie brakuje. Dwa modele, T 235 Direct i A 115 zakwalifikowały się właśnie do finału Ciągnika Roku 2022, odpowiednio w kategorii głównej i Best Utility. Sądząc po historii tej nagrody, w pełni mają szansę na sukces. Poza tym wspomniane wyżej siedemdziesięciolecie postanowił uczcić także producent opon Trelleborg Wheel Systems, tworząc spersonalizowaną serię opon TM1060, przeznaczoną dla jubileuszowej, limitowanej serii ciągników Valtra T.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnych materiałów prasowych Valtry

Autor: Jolanta Piaseczna

Facebook Comments