Home Aktualności Wizyta w ARR delegacji z Ukrainy w dniu 26 listopada 2014r.

Wizyta w ARR delegacji z Ukrainy w dniu 26 listopada 2014r.

0
0

W dniu 26 listopada 2014 r. odbyła się w Agencji Rynku Rolnego wizyta ukraińskiej delegacji, której przewodniczył Oleksandr Sen, Wiceminister Polityki Rolnej i Gospodarki Żywnościowej Ukrainy. W skład delegacji weszli przedstawiciele Ministerstwa Polityki Rolnej i Gospodarki Żywnościowej, Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu, Parlamentu, administracji prezydenckiej i organizacji zawodowych.

Spotkanie otworzył i powitał gości Bartłomiej Kulisz, Zastępca Dyrektora Biura Współpracy Międzynarodowej, który w dalszej części spotkania przedstawił doświadczenia ARR w promocji towarów rolno-spożywczych na rynkach UE i krajów trzecich.

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Biura Analiz i Programowania oraz Biura Wspierania Konsumpcji, którzy  przedstawili  bardzo dobrze  przyjęte przez gości  prezentacje:

  • Mechanizm wsparcia i interwencji na rynku mleka w Polsce przed i po przystąpieniu do UE;
  • Zagadnienia związane z wdrażaniem programu szkolnego „Mleko w szkole”.

W trakcie wizyty nastąpiła wymiana doświadczeń pomiędzy ekspertami z obu krajów. Strona ukraińska wykazała duże zainteresowanie tematami z zakresu systemu wsparcia polskiego sektora mleczarskiego oraz rozwojem rynku mleka w Polsce i jego przemianami w ostatnich 10 latach. Goście z Ukrainy liczą na współpracę, aby móc korzystać z wieloletnich doświadczeń ARR w realizowaniu zadań na rynku rolno-spożywczym.

Źródło: ARR

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT