Home Aktualności Współpraca polsko-iracka

Współpraca polsko-iracka

0
0

Minister Marek Sawicki spotkał się w czwartek z zastępcą szefa Misji FAO w Jordanii (Program dla Iraku) Hilalem H. Mohammedem oraz z prezydentem Posko-Kurdyjskiej Izby Handlowej Zaniarem Kamalem Namiqem i J.E. Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Iraku w Polsce Assadem Sultanem Abo Gulalem.

Podczas spotkania omówiono możliwości pogłębienia polsko-irackiej współpracy dwustronnej w dziedzinie rolnictwa i rybołówstwa. Strona iracka poinformowała, że jest zainteresowana intensyfikacją współpracy naukowej, m.in. z polskimi instytutami naukowo-badawczymi, a także wymianą studentów. Po stronie irackiej istnieją również duże możliwości importu żywności.

Minister Marek Sawicki zaproponował skorzystanie z szerokiej oferty eksportowej polskich firm produkujących żywność i sprzęt dla rolnictwa. Zachęcał do udziału w imprezach targowo-wystawienniczych w celu zapoznania się z ofertą polskiego sektora rolnego.

Rozmówcy podkreślali znaczenie współpracy izb handlowych i innych organizacji reprezentujących środowisko przedsiębiorców.

 Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT