Home Aktualności Wystąpienie z PFHBiPM ws. spotkania przedstawicieli rolników, przetwórców i przedstawicieli sieci handlowych

Wystąpienie z PFHBiPM ws. spotkania przedstawicieli rolników, przetwórców i przedstawicieli sieci handlowych

0
0

W związku z licznymi sygnałami napływającymi z całej Polski, Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz i Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszek Hądzlik w dniu 6 kwietnia 2016 r. zwrócili się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o pilne zorganizowanie spotkania przedstawicieli rolników – przedstawicieli przetwórców i przedstawicieli sieci handlowych, którego gospodarzem byłby Minister RiRW, celem ustalenia pozycji poszczególnych ogniw łańcucha dostaw w handlu z sieciami.

W wystąpieniu podkreślono, że uwagi na opieszałość działania Komisji Europejskiej w tym zakresie, pokładane są duże nadzieję w ustaleniach, które mogą być podjęte podczas zorganizowanego przez resort rolnictwa spotkania trójstronnego.

Ponadto, zwrócono uwagę na fakt, że najwięksi producenci rolni nie otrzymali do chwili obecnej dopłat bezpośrednich i poproszono Ministra o podjęcie interwencji w tym zakresie.

Źródło: KRIR

 
 
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT