Home Aktualności Z wizytą w Ostródzie

Z wizytą w Ostródzie

0
0

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu w MRiRW Zbigniew Babalski 14 lutego przebywali w Ostródzie w województwie warmińsko-mazurskim gdzie uczestniczyli w II edycji Mazurskiego Agro Show Ostróda 2016 – największej i w pełni profesjonalnej wystawie rolniczej zorganizowanej z myślą o rolnikach oraz producentach maszyn rolniczych w Polsce północno-wschodniej.

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Zbigniew Babalski podczas Targów

Fot. Minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Zbigniew Babalski podczas Targów

Szef resortu rolnictwa w trakcie swojego pobytu w Expo Arenie gdzie mieściła się targowa ekspozycja wręczył wyróżniającym się rolnikom oznaki honorowe Zasłużony dla Rolnictwa oraz Złote Honorowe Odznaki Polskiej Federacji Hodowców i Producentów Mleka, zwiedził stoiska wystawowe oraz uczestniczył w spotkaniu z rolnikami.

– Mając na uwadze jak najlepsze wykorzystanie dostępnych środków, zwłaszcza, że jest ich mniej niż w poprzedniej perspektywie finansowej, pracujemy nad uproszczeniami, które powinny się do tego przyczynić. Przygotowujemy ponadto Pakt dla wsi, który powinien być instrumentem pozwalającym efektywnie wykorzystać środki pochodzące zarówno z PROW, jak i mechanizmów polityki spójności. Takie działanie przyczyni się do poprawy jakości życia na terenach wiejskich – mówił w Ostródzie Krzysztof Jurgiel.

W ocenie Ministra Mazurskie Agro Show to bardzo dobra inicjatywa, ponieważ region północno-wschodni to tereny rolnicze i u progu wiosennych prac polowych zainteresowanie rolników nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi prowadzenie gospodarstwa jest bardzo duże. Duża kompleksowa wystawa rolnicza jest, więc doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszą ofertą maszyn i urządzeń oraz innych środków niezbędnych do osiągania dobrych rezultatów produkcyjnych.

W tym roku na powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych swoja ofertę przedstawiło ponad 150 wystawców – producentów i dystrybutorów polskich i zagranicznych maszyn i urządzeń rolniczych. Było to najważniejsze wydarzenie branżowe w tym roku dedykowane rolnikom z północno-wschodniej Polski. Wystawie Mazurskie Agro Show zorganizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą  Maszyn i Urządzeń Rolniczych towarzyszyła Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Źródło: MRiRW

 
Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT