Home Aktualności Zieleń to życie

Zieleń to życie

0
0

Podsekretarz stanu Zofia Szalczyk uczestniczyła w otwarciu Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to życie”. Uroczystość była okazją do przekazania gratulacji laureatom oraz wyróżnionym w Konkursie Roślin Nowości, Zielony Laur oraz Najatrakcyjniejsze Stoisko. Wiceminister rolnictwa wszystkim uczestnikom wystawy oraz organizatorom życzyła wspaniałej atmosfery, owocnych i ciekawych dyskusji.

Fot. Podsekretarz stanu Zofia Szalczyk podczas otwarcia wystawy „Zieleń to życie”

Fot. Podsekretarz stanu Zofia Szalczyk podczas otwarcia wystawy „Zieleń to życie”

Organizowana przez Związek Szkółkarzy Polskich oraz Agencję Promocji Zieleni Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to życie” jest największą i najbardziej różnorodną prezentacją oferty roślin ogrodowych nie tylko w Polsce, lecz także w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to także spotkanie z techniką i wyposażeniem dla ogrodnictwa i architekturą krajobrazu.

23. edycja tych targów odbywa się w dniach 3-5 września w Centrum Expo XXI w Warszawie. Tegoroczne hasło targów to „OBUDŹ EMOCJE!”. Jak informują organizatorzy, wystawa to ponad 250 wystawców z 13 krajów: Polski, Białorusi, Belgii, Chin, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Rosji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Honorowy patronat nad targami objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. Alojzy Szymański.

Źródło: MRiRW

Facebook Comments Box

LEAVE YOUR COMMENT